« Travanj 2024 »

Izborni predmeti u šk.god. 2020/21
Autor: Zlatko Volarević, 16. 5. 2020.

Izborni predmeti u školskoj godini 2020./2021. - poziv roditeljima na iskazivanje suglasnosti

U dosadašnjem radu učenici razredne nastave imali su  mogućnost izbora Katoličkog vjeronauka u I. razredu te Talijanskog jezika u IV. razredu. Odlukom o donošenju kurikuluma za nastavni predmet Informatika za osnovne škole i gimnazije u Republici Hrvatskoj (NN broj: 22/2018.), od školske godine 2020./2021. dodan je i treći izborni predmet - Informatika.

Spomenutom odlukom obvezuju se sve osnovne škole u Republici Hrvatskoj da ponude Informatiku kao izborni predmet učenicima 1., 2., 3. i 4. razreda u školskoj godini 2020./2021. To znači da sve osnovne škole učenicima 1. 2. i 3. razreda trebaju ponuditi dva izborna predmeta: vjeronauk i informatiku, a učenicima 4. razreda uz postojeća dva još i strani jezik izborno kao treći. Uz to valja napomenuti kako ne postoji zakonska zapreka da učenici u prva tri razreda imaju dva izborna predmeta, odnosno učenici 4. razreda imaju tri izborna predmeta ako se roditelji za to odluče.

Za potrebe planiranja i organiziranja nastave u novoj školskoj 2020./2021. godini te druge poslove  važno je prikupiti iskaze interesa roditelja učenika 1. i 2. razreda u tekućoj školskoj godini za izborni predmet Informatika, roditelja učenika 3. razreda u tekućoj školskoj godini za izborne predmete Informatika i Talijanski jezik (drugi strani jezik) te isto tako od roditelja djece koja će se tek upisati u 1. razred osnovne škole nužno je prikupiti iskaz interesa za izborne predmete: Informatika i Katolički vjeronauk.

Da bismo sve zadaće mogli obaviti na vrijeme važno je naglasiti slijedeće:

1. Rok za iskaz interesa (potpisana izjava) roditelja učenika sadašnjeg 1., 2. i 3. razreda za izborni predmet Informatika i učenika 3. razreda za izborni predmet Talijanski jezik je 15. lipnja 2020. godine,

2.  Rok za iskaz interesa (potpisane izjave) roditelja djece koja će od jeseni pohađati 1. razred osnovne škole za izborne predmete Informatika i Katolički vjeronauk je 1. srpnja 2020. godine.

3. Nakon isteka ostavljenih rokova neće biti moguća promjena zbog niza drugih obveza škole, a koje se tiču određivanja broja grupa, broja sati nastave, raspoređivanja učitelja, nabavke udžbenika i opreme za inf. kabinete i drugih.

4. Svoje izjave roditelji će dostaviti ravnatelju u pisanoj ili elektroničkoj formi: osobno, redovnom poštom, elektroničkom poštom, skenirano ili fotografirano.

(adresa škole je Osnovna škola Primorje, Rudine 1, 20205 Topolo)

(e-mail adresa je os.primorje@gmail.com)

Stoga, štovani roditelji, svoje odluke za izborne predmete koje će (od jeseni) učiti vaša djeca razmotrite, donesite i na vrijeme dostavite.

Obrasci izjava roditelja za suglasnost za svaki od izbornih predmeta su u prilogu.